top of page

NOTOS 2015 ATİNA (4-10 KASIM 2015) FEPA SERGİSİ

 

(Sayın Mehmet AKAN'ın bilgilendirme mesajıdır.)

 

 

 

 

 

Değerli dernek başkanları, arkadaşlar

 

Yunanistan’ın Atina şehrinde 4-10 Kasım 2015  tarihleri arasında yapılacak olan FEPA "NOTOS 2015" sergisi komiserliğine atanmış bulunuyorum. Sergi hakkında kısa bilgi vereyim;

 

Sergi yeri: ATİNA

Tarih: 4-10 KASIM 2015

Son Başvuru tarihi : 31 MART 2015

 

Pano ücreti : 20 avro pano başı

Kabul edilen Sınıflar: Tüm yarışma sınıfları

 

Sergi aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 21 güney Avrupa ve Akdenize kıyısı bulunan ülkeleri kapsıyor.Bu ülkeleri bir çoğunun başlangıcı Osmanlı İmparatorluğu olduğu için bizi özellikle ilgilendiren bir sergi.

 

En üst düzeyde katılmamızda çok fayda var.

Şimdilik görünen Türkiye için bir jüri üyeliğinin ayrılmış olduğu.

 

Serginin ayrıca bir özelliği var:

 

Bildiğiniz gibi artan maliyetler sonucu ülkeler sergi yapmakta zorlanıyor. FIP sergilerinde  80 usa $ a kadar çıkan pano ücreti talep ediliyor.

 

Fepa tarafından yeni bir organizasyon türü deneniyor. Hiçbir işlemde basılı evrakın  kullanılmaması, Katalog, başvuru formları,bülten vs.. tüm herşey on-line. Uluslararası sergilerde statü gereği jüri ve komiserlere verin harcırah ta  bu sergide verilmeyecek. 

 

Geniş bir gönüllü ağıyla çalışılacak. Bütün bunların sonucunda Avrupa için çok makul sayılacak 20 avro luk pano parası ile düşük bütçeli sergi yapılacak.

Bu serginin başarısı filatelinin geleceği için önemli kabul ediliyor

 

Hiçbir derneğe basılı katalog ve başvuru formu yollamıyoruz tümü ekteki site adreslerinden indirilecek.

 

Sergi hakkında genel bilgi: http://hps.gr/notos2015

Başvuru Formları: http://hps.gr/notos2015/entry-form/ 

 

Başvuru formları online katılımcılar tarafından doldurulacak, bu konuda zorluk yaşayanlar benle direk temasa geçebilir.

 

Statümüz gereği ulusal sergilerde en az vermey madalya alan koleksiyonların uluslararası sergilere katılma hakkı vardır. Uluslararası sergilerin çok yüksek rekabet ortamında yapıldığı göz önünde bulundurularak koleksiyonerlerden talepte bulunmadan önce benimle, TFDF başkanı veya uluslararası jüri üyelerimiz Arman Arıkan ve Turan Turgut ile  temasa geçmelerini tavsiye ederim. Komiser olarak daha önce sergilenmemiş fakat bilinen 1 adet koleksiyonu da Federasyon yazısıyla teklif etme hakkımız vardır. Sergiye katılım konusunda dernek başkanlarının üyelerine gerekli duyuruları yapmalarını arz ederim.

 

Saygılarımla.

 

bottom of page